Wydaliśmy od 2007 roku z naszych nagrań 15 płyt z muzyką wiejską. Główny obszar zainteresowań Andrzeja Bieńkowskiego to Radomszczyzna – tam zaczęły się badania. Wkrótce zaczęliśmy jeździć w Opoczyńskie i Rawskie. Później były badania terenowe na Lubelszczyźnie. Przyjaźnie z Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych rzucały nas w różne rejony kraju, by w końcu w poszukiwaniu archaiczności rozpocząć podróże w Ukrainie, Białorusi.
Skończyła się era płyt CD, które wydawaliśmy z naszych zbiorów tradycyjnej muzyki wiejskiej. Dostawaliśmy nagrody w konkursie PR Dwójka Fonogram Źródeł (ostatnia za Muzykanci od Rzeczycy w 2022 roku). Każda kolejna publikacja miała mniejszy nakład, nowsze są w magazynie i pewnie to już koniec takiej działalności wydawniczej… Szkoda, bo do opowieści i fotografii w książeczkach przywiązywaliśmy wielką wagę. Wciąż uważamy, że stanowią dopełnienie i kontekst do muzyki na płytach. No ale takie czasy.
Wiemy jednak, że wciąż poszukiwane są nagrania z tych niedostępnych już publikacji. Chcielibyśmy też się nieco uniezależnić od grantów, bo one zawsze generują wkład własny, na który coraz trudniej zapracować – zwłaszcza gdy dotyczy to archiwów muzyki tradycyjnej. Uruchomiliśmy nasz Bandcamp – tam systematycznie będziemy publikować niedostępne już płyty. Częstujcie się i wspierajcie nasze działania.